blog-image
جزییات
  • دنا شیدفر - گروه طراحان پکتور
  • ۱۳۹۵/۱۱/۰۷
  • وکتور چیست، چگونه از وکتور استفاده کنیم، موارد استفاده از وکتور،استفاده از وکتور،وکتور در طراحی گرافیک، Photoshop, Illustrator,  Corel، فرمتها مانند Svg,Ai,Eps , wmf ، طرح های گرافیکی
  • 5 نظرات

وکتور چیست، چگونه و در چه مواردی استفاده میشود؟

وکتورها مجموعه فایلهای از قبل طراحی شده و لایه باز در نرم افزار های برداری و مهندسی هستند که در گونه های مختلفی از فرمتها مانند Svg,Ai,Eps و wmf به صورت دو بعدی یا سه بعدی از قبل طراحی شده اند که طراحان با دانلود آنها سریع تر و آسان تر به طرح مورد نظر خود دست پیدا می کنند.


حسن استفاده از وکتورها کیفیت بالای آنهاست که قابلیت استفاده و پرینت در هر سایزی بدون پیکسل شدن را دارند.


وکتورها در نرم افزارهای مورد نظر قابل تغییر و ادیت هستند و طراح می تواند وکتورها را به گونه ی دلخواه خود تغییر دهد.


وکتورها میتوانند در هر زمینه ای استفاده شوند. برای مثال در تصویرسازی قابلیت استفاده در طراحی کتاب کودک، کارت پستالها، بنرهای سایت و همچنین کاراکتر سازی، انیمیشن و حتی کمک به ساخت موشن گرافیک ها و استفاده از آیکون ها و طراحی های گرافیکی  را دارند که کار را برای طراحان این مجموعه آسان تر و با کیفیت تر کرده است.


این فایل ها بعد از دانلود با فرمت های مختلف در نرم افزارهایی مانندPhotoshop, Illustrator,  و Corel قابل اجرا هستند و میتوانند ادیت و طراحی شوند که البته خروجی های فرمت Eps  می توانند در هر سه برنامه اجرا شوند. منتهی در برنامه ی Photoshop  فایلها به صورت یک لایه در قسمت Layer  اضافه میشود که در آن ویرایشی نمیتوان انجام داد و برای کارهای معمولی قابل استفاده هستند.


*با توجه به امکاناتی که در سایت پکتور موجود است  میتوانید در طرح های گرافیکی خود خلاقیت بیشتری داشته باشید و آسان تر و سریع به طرح مورد نظر خود دست پیدا کنید.*


نظرات

نظر شما