blog-image
جزییات
  • تیم پکتور
  • ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
  • هویت بصری، لوگو تیم های جام جهانی، لباس تیم های جام جهانی، جام جهانی 2018
  • 0 نظرات

هویت بصری و لباس تیم های جام جهانی

تا چند وقت دیگر جام جهانی 2018 در کشور روسیه آغاز خواهد شد. از مهم ترین موضوعات در رابطه با این رقابت بین المللی لباس تیم های جام جهانی است که تا به حال بسیاری از آن ها رونمایی شده اند. در ادامه به معرفی  چند لباس تیم های جام جهانی خواهیم پرداخت.

لباس تیم های جام جهانی 2018

از مهم ترین موضوعات در دنیای ورزش فوتبال می باشد. این ورزش که از طرفداران بسیاری در دنیا برخوردار است به یک بحث جنجالی از سال های پیش تا به اکنون تبدیل شده است. رقابت های مختلفی هر ساله و یا چند سال یک بار در این زمینه انجام می گیرد که از مهم ترین و حساس ترین آن جام جهانی می باشد. امسال نیز تنها چند روز تا این رقابت هیجان انگیز فاصله داریم و قصدمان بر آن است در بحث امروز در رابطه با لباس تیم های جام جهانی 2018 اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

در این رویداد جهانی و بین المللی کشور عزیزمان ایران نیز حضور خواهد داشت و یک بخش کامل را به لباس بازیکنان کشور عزیزمان اختصاص خواهیم داد. از مهم ترین موارد در طراحی لوگو تیم های جام جهانی، هویت ملی و بصری است که در این لباس به خوبی نمود خواهد کرد. پس اگر اهل فوتبال هستید توصیه می کنیم تا انتها همراه ما باشید.

 

نکات مهم در طراحی لباس تیم های جام جهانی

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم از مهم ترین موضوعات در رابطه با جام جهانی فوتبال توجه به طراحی لباس مخصوص این رویداد می باشد. برخی از این ویژگی ها می بایست در تمامی لباس های جام جهانی به صورت مشترک و کلی رعایت شوند و بعضی از موارد نیز با توجه به فرهنگ و رسوم مربوط به هر کشوری لحاظ خواهند شد. در رابطه با ویژگی های کلی طراحی لباس تیم های جام جهانی می توان به جنس پارچه اشاره کرد.

این لباس ها باید از جنس پلی استر تولید شوند تا در عین خنک بودن عرق را نیز به خود جذب نمایند؛ اما در رابطه با ویژگی های دیگر این لباس ها می توان به لوگو و هویت بصری هر کدام از آن ها اشاره کرد. هر کدام از کشورهایی که در این رقابت حضور خواهند داشت از لوگوی مخصوص به خود در لباس هایشان استفاده کرده اند که برای بررسی نیاز به بحث و گفتگو در رابطه با نماد و لوگوی مربوطه خواهد بود.

 

هویت بصری لباس تیم های جام جهانی

یکی از مهم ترین و در عین حال اساسی ترین موضوعات در رابطه با طراحی لباس تیم های جام جهانی هویت بصری است. در واقع هویت بصری در کنار لوگوی لباس تیم های جام جهانی تعریف می شود. همان طور که می دانید هویت بصری برای القای هدفی است که از طراحی لوگو و برند دارید. این مهم نیز باید در طراحی لباس تیم های شرکت کننده در جام جهانی به خوبی لحاظ شود.

 رنگ از مهم ترین عناصر بصری است که به لوگو و برند لباس ها هویت می بخشد. البته در کنار این فاکتور نوع طرح و ایده که به عنوان برند انتخاب می شود نیز از موضوعات مهم در رابطه با هویت بصری لباس تیم های جام جهانی است. با توجه به این موضوع باید عنوان کنیم که طراحی لباس جام جهانی برای هر کدام از تیم ها نیاز به تخصص و علم کافی در این زمینه دارد و از عهده هر کسی بر نمی آید. در ادامه در رابطه با لوگوی لباس تیم های مختلف جام جهانی با شما عزیزان به بحث خواهیم نشست.

 

ایران و لوگو پیراهن آن در میان انواع لباس تیم های جام جهانی

ایران یکی از کشورهایی است که در رقابت های مهم و جنجالی جام جهانی حضور خواهد داشت. لباس بازیکنان کشور عزیزمان نیز به مانند دیگر کشورها از طراحی و لوگوی منحصر به فردی برخوردار است که تنها مختص این کشور می باشد؛ اما نکته مهم در رابطه با طراحی لباس تیم فوتبال برای جام جهانی است که قرار است توسط شرکت آدیداس رونمایی شود.

خبرهای متفاوتی در رابطه با لباس تیم های جام جهانی از جمله ایران روانه بازار شده است که نمی توان بر روی یک مورد معطوف بود؛ اما نکته مهم اینجاست که لوگوی فدراسیون فوتبال ایران بر روی این لباس ها حک شده است و به گفته فدراسیون فوتبال این امکان وجود دارد که بعد از این رقابت ها این لوگو تغییر کند. البته یادآور شویم که هنوز خبر قطعی در رابطه با طراحی لباس و لوگوی تیم فوتبال ایران منتشر نشده است.

 

لوگوی پیراهن پرتغال در میان انواع لوگو لباس تیم های جام جهانی

همان طور که چندین ماه پیش مشاهده کردید در یک قرعه کشی کشور ایران هم گروه تیم هایی همچون پرتغال، اسپانیا و مراکش شد. در این بین قصد داریم در رابطه با لوگوی پیراهن تیم ملی پرتغال اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. رونمایی پیراهن پرتغال با کمی تغییرات در لوگوی آن چند وقت پیش به انجام رسید. جالب است بدانید که در رونمایی تمامی پیراهن های این تیم بازیکن سرشناس و شناخته شده آن یعنی کریستیانو رونالدو نیز حضور داشته است.

 از مهم ترین موضوعات در رابطه با لوگوی پیراهن این تیم استفاده از رنگ طلایی بر روی لوگوی قبلی است. جالب است بدانید که طراحی ساده این پیراهن را برند نایکی انجام داده است و از تصویر پرچم این کشور در لوگوی آن استفاده شده است؛ اما بحث رنگ طلایی بر روی این لوگو به دو سال پیش برمی گردد که پرتغال در سال 2016 توانست در کشور فرانسه به قهرمانی یورو دست یابد.

 

لوگوی پیراهن اسپانیا در میان انواع لوگوی لباس تیم های جام جهانی

اسپانیا نیز یکی دیگر از کشورهایی است که تیم فوتبال آن هم گروه با تیم کشورمان در جام جهانی 2018 است. لباس این تیم نیز به مانند دیگر لباس تیم های جام جهانی چند وقت پیش رونمایی شد. لوگوی حک شده بر روی این لباس تصویر پرچم این کشور است. نکته مهم در رابطه با طراحی لباس تیم فوتبال اسپانیا برای جام جهانی 2018 استفاده از طرح و ایده لباس مربوط به سال 1994 است که بازیکنان این تیم در آن سال ها آن را به تن می کردند.

برگشت به گذشته و طراحی لباسی با آن حال و هوا شاید برای این تیم از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است. مهم ترین رنگی که در این طراحی به چشم می خورد قرمز است البته مثل سابق از رنگ های آبی، زرد و مشکی نیز در طراحی لباس تیم فوتبال اسپانیا استفاده شده است.

 

لوگوی پیراهن مراکش در میان انواع لوگوی لباس تیم های جام جهانی

مراکش نیز به مانند اسپانیا و پرتغال هم گروه کشور ایران است. از مهم ترین موضوعات در رابطه با این تیم لباسی است که بازیکنان آن قرار است در جام جهانی 2018 برتن کنند. این تیم که اولین حریف ایران در جام جهانی است چندی پیش لباسی را به عنوان لباس اصلی این تیم برای جام جهانی معرفی کرد اما طراحی و لوگوی این لباس با مخالفت های بسیاری در این کشور مواجه شد.

با توجه به اینکه در میان لباس تیم های جام جهانی 2018 کشور مراکش نیز باید از لباس مناسب برخوردار باشد مسئولین فدراسیون فوتبال این کشور اعلام کردند که در چند روز آینده توسط شرکت آلمانی آدیداس لباسی مناسب طراحی و رونمایی خواهد شد.

 

دیگر لوگو ها در انواع لباس تیم های جام جهانی

در بخش های قبلی سعی کردیم اطلاعات کلی در رابطه با لباس تیم های جام جهانی که هم گروه تیم ایران هستند را در اختیارتان قرار دهیم. مطمئناً کشورهای دیگر از جمله آلمان و فرانسه نیز لباس هایی منحصر به فرد با ویژگی های هویت بصری، لوگو تیم های جام جهانی، لباس تیم های جام جهانی، جام جهانی 2018  رونمایی خواهند کرد که با توجه به این امر به جذابیت این رقابت افزوده خواهد شد.

نظرات

نظر شما