blog-image
جزییات
  • تیم پکتور
  • ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
  • تبلیغات خلاق رمضان,نمونه های تبلیغات خلاق رمضان,خلاقیت در تبلیغات خلاق رمضان,ماه رمضان, نماد های معروف ماه رمضان
  • 0 نظرات

تبلیغات خلاق برند های مشهور در رمضان

ماه رمضان یکی از ماه های مقدس و مهم در تقویم مسلمانان سراسر جهان می باشد. برند های معروف از این فرصت استفاده کرده و اقدام به خلاقیت های مختلف در طراحی تبلیغات می کنند. تبلیغات خلاق رمضان از جمله مواردی است که نیاز به تفکر و ایده پردازی دارد. استفاده از نماد های معروف ماه رمضان مانند هلال ماه یا تسبیح از بهترین گزینه ها برای تبلیغات خلاقانه می باشد. در اینجا به نکاتی راجع به طراحی تبلیغات خلاق رمضان و نمونه هایی از آن اشاره می کنیم.  

رسانه و تبلیغات خلاق رمضان

رسانه ها نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی و ایجاد بستری مناسب برای تبلیغات می باشند. علاوه بر رادیو و تلویزیون به عنوان رسانه های تاثیر گذار، تابلو ها و بنر های تبلیغاتی یکی از مهترین محل ها برای قرار دادن تبلیغات می باشند. هر ساله در ماه مبارک رمضان برنامه های تلویزیونی خاصی طراحی و تولید می شوند. بهترین زمان تبلیغات می تواند مابین این برنامه و یا قیل از شروع برنامه باشد. البته در این مورد هزینه های صرف شده برای تبلیغات قابل مقایسه با سایر روش ها نمی باشد. یکی دیگر از روش های تبلیغات خلاق رمضان، تبلیغات در مجله ها و روزنامه های معتبر می باشد. انتخاب رسانه و نحوه تبلیغ باید متناسب با هزینه و کسب درآمد باشد.

خلاقیت در تبلیغات خلاق رمضان

خلاقیت امروزه یکی از مسائل مهم در طراحی و تولید می باشد. استفاده از جشن های خاص برای تبلیغ یکی از این موارد می باشد. ماه رمضان از جمله بهترین گزینه ها برای استفاده از نماد ها و نشانه های این ماه برای تبلیغات می باشد. اولین مورد برای ایجاد تبلیغاتی خلاق و مناسب باید طرح آن را بر روی کاغذ ترسیم کنید. در این مواقع شما باید ده ها یا حتی صد ها طرح و حروف را برای رسیدن به مناسب ترین طرح ترسیم کنید. برای طراحی مناسب نیاز است که شما بدون دلهره و تشویش شروع به کشیدن انواع طرح ها کنید. مقایسه طرح ها و انتخاب بهترین مورد جزو آخرین مراحل طراحی می باشد. از دیگر نکات طراحی خلاقانه رویاپردازی می باشد. شما برای ایجاد طرحی تاثیر گذار و مناسب باید رویاپرداز باشید و بدون توجه به اطراف خود اقدام به ایجاد طرح هایی فانتزی کنید. آزادی فکر و اندیشه در ایجاد طرحی خلاقانه به فرد کمک می کند.

برند های معروف زیادی در آستانه ماه مبارک رمضان اقدام به طراحی تبلیغات متناسب با این ماه می کنند. تبلیغات خلاق رمضان از جمله مواردی است که نه تنها برند های ایرانی بلکه بسیاری از برند های آمریکایی و اروپایی اقدام به ایجاد آن می کنند. در اینجا به چند نمونه از این مدل تبلیغات اشاره می کنیم.

نظرات

نظر شما